Atrium zaprasza na Festiwal Druku 2014

0

Oferta czołowego polskiego dostawcy rozwiązań do druku wielkoformatowego zostanie zaprezentowana na targach Festwial Druku 2014, które odbędą się 10 i 11 września.

Atrium Centrum Ploterowe, które obecne jest na rynku od 21 lat, systematycznie rozbudowuje swoją ofertę o urządzenia najlepszych marek. Do tak znanych marek jak Mutoh, Durst, Zenith, DGI, Summa z początkiem roku doszło 40 urządzeń kolejnych uznanych producentów: Jetrix, Azon, Klieverik, Crest, RollsRoller, Fepatex, Leister, V-Sign i KeenCut! – zachwala swój katalog, Paweł Stania z działu marketingu Atrium.
AZON – druk na koszulkach
AZON TexPro to dedykowane urządzenia do cyfrowego druku bezpośredniego na tkaninach (np. koszulkach t-shirt), stanowi bardzo dobrą alternatywę dla sitodruku. Druk na ciemnych tkaninach możliwy jest dzięki specjalnie opracowanemu przez producenta białemu tuszowi. AZON TexPro to nie tylko nadruk na koszulkach ale także na ręcznikach, torbach, fartuchach i innych. Dzięki wysokiej rozdzielczości 1440 x 1440 dpi – drukarka AZON TexPro może drukować napisy jak i fotorealistyczne, pełnokolorowe zdjęcia.
Mutoh ValueJet 1638x + Drop Master
Drop Master to nowa technologia druku, która ma na celu automatyczną kompensację grubości medium. Użytkownik nie musi się już zajmować kalibracją, niezależnie czy drukuje na cienkim papierze czy grubym papierze – wydruk zawsze będzie precyzyjny.
Jak to działa? W momencie gdy drukujemy na cienkim papierze, odległość od materiału do głowicy jest inna niż w przypadku druku na grubym bannerze, czego efektem może być rozrzut kropli tuszu, a co za tym idzie nieprecyzyjny (rozmyty) druk. Opracowana przez firmę Mutoh technologia Drop Master, eliminuje ten problem i potrzebę ręcznej kalibracji. W sposób automatyczny dostosowuje sposób wystrzeliwania poszczególnych kropli atramentu aby trafiały w cel zarówno podczas druku jedno- i dwu-kierunkowego niezależnie od materiału, rozdzielczości i prędkości!
Pierwszym modelem nowej serii jest Mutoh ValueJet 1638X. Jest to super-szybka, niezawodna, ekonomiczna, eko-solwentowa drukarka o wysokim poziomie automatyzacji i najwyższej jakości druku.
Mutoh ValueJet 1638X wyposażony jest w najnowsze, piezoelektryczne głowice drukujące w technologii zmiennej wielkości kropli (Vardot). Generują one krople atramentu w zakresie od 3.5 do 35 pl. Każda z głowic posiada 1440 dysz podzielonych na 4-kolorowe sekcje (2 rzędy na kolor). Głowice względem siebie są ułożone na skos, przez co w czasie jednego przejścia karetki można zadrukować prawie 5-centymetrowy pas podłoża. Efektem tego jest znacznie wyższa wydajność i precyzja druku w odróżnieniu od innych ploterów obecnych na rynku.
Maksymalna produktywność drukarki Mutoh ValueJet1638X to aż 94 m2/h (w rozdzielczości 360×360 dpi)! Typowa prędkość produkcyjna (720 x 720 dpi) to aż 29-36 m2/h. W trybie wysokiej jakości (720 x 1080 dpi) ploter drukuje nadal bardzo szybko, bo aż 20 m2/h. Dzięki takiej wydajności ploter może zastąpić kilka urządzeń konkurencyjnych.
Polskim dystrybutorem ploterów Mutoh i AZON jest Atrium Centrum Ploterowe.