CLdigital na Festiwalu Marketingu, Druku & Opakowań – sukcesy premierowych rozwiązań

0

Firma CLdigital sukcesem zakończyła swój udział w Festiwalu Marketingu, Druku & Opakowań, jaki odbywał się niedawno w Warszawie. Zaprezentowała na nim premierowe w swojej ofercie rozwiązania – trzy plotery EuroprinterONE, których jest współproducentem. Goście targowi mogli również zapoznać się z oferowaną przez firmę innowacyjną farbą nanopigmentową – NANOthINK. Wszystkie propozycje wzbudzały bardzo duże zainteresowanie odwiedzających.

 

Szczególną uwagę gości festiwalowych zwracały, prezentowane na ponad 40-metrowym stoisku firmy CLdigital, premierowe plotery EuroprinterONE. Pierwszy z nich to wersja podstawowa urządzenia – EJ-1600SG. Jest to standardowy ploter ekosolwentowy o szerokości druku 160 cm, pracujący na bazie farb nanoekosolwentowych. Kolejnym prezentowanym urządzeniem był model EJ-1600UV pracujący w technologii UV. Firma zaprezentowała również wersję przeznaczoną do drukowania atramentami sublimacyjnymi – EJ-1600SG.

 

– EuroprinterONE to wspólny projekt jednego z największych chińskich producentów ploterów, angielskiego dostawcy farb i naszej firmy – mówi Mateusz Kida, właściciel CLdigital. – Jego celem było stworzenie gamy ploterów, spełniających wysokie wymagania europejskich klientów. Jak pokazują pierwsze opinie użytkowników, zakończył się on sukcesem. Jest to efekt niewiarygodnych wręcz postępów chińskich wytwórców jeżeli chodzi o stosowane przez nich technologie oraz podniesienie jakości konstrukcji ploterów. Dzięki połączeniu sił, w tym naszej firmy, na bazie chińskich rozwiązań stworzone zostały zupełnie nowe i ciekawe urządzenia. Okazało się bowiem, że ewentualne bolączki chińskich ploterów można poprawić i tym zajęła się nasza firma, wnosząc ogromną wartość dodaną do całego projektu. Plotery zostały przez nas zmodyfikowane pod względem mechanicznym, elektrycznym i software’owym (niektóre elementy wykonujemy zupełnie od nowa), co uczyniło je sprzętem nadzwyczaj konkurencyjnym z jednej strony pod względem wysokiej jakości, a z drugiej – przystępnej dla użytkowników ceny. Potwierdzają to również pierwsi klienci, co niezmiernie nas cieszy. Udało się nam bowiem uzyskać ploter prosty i tani w obsłudze i serwisowaniu, a jednocześnie bardzo stabilny i oferujący jakość druku w pełni porównywalną z najlepszymi rozwiązaniami na rynku.

 

Dodatkowym atutem tych urządzeń – co podkreśla firma CLdigital – jest fakt, że plotery EuroprinterONE wykorzystują technologię farb nanopigmentowych. Jest to znana już z rynku, choć jeszcze mało rozpowszechniona, innowacyjna technologia gwarantująca wysoką jakość druku i wydajność.
– Farby nanopigmentowe, gdzie cząstki pigmentu barwiącego farbę są kilkadziesiąt razy mniejsze niż w przypadku klasycznych farb ekosolwentowych, dają przy zastosowaniu w ploterach EuroprinterONE spektakularne efekty – mówi Mateusz Kida. – Przede wszystkim są pozbawione inwazyjnego działania na głowice drukujące, które dzięki temu zużywają się dużo wolniej niż w przypadku zwykłych farb. Są przy tym niemal pozbawione tendencji do zasychania i blokowania dysz podczas przestoju maszyny, co ogranicza częstotliwość jej czyszczenia do absolutnego minimum. Właściwości fizyczne farb powodują, że ploter zachowuje najwyższą jakość również przy szybkich trybach drukowania. A przy tym wszystkim są one bardzo wydajne. Cieszy nas fakt, że wielu gości Festiwal Marketingu, Druku i Opakowań było pod wrażeniem naszych rozwiązań. Część z nich zadeklarowała chęć zakupu urządzeń, co jest powodem do szczególnej satysfakcji. Warto nadmienić, że już wkrótce w naszej ofercie znajdą się także dwa nowe plotery, przeznaczone do druku na tekstyliach. Mamy nadzieję, że również one spotkają się z przychylnym przyjęciem rynku, co przełoży się na kolejne sukcesy naszej firmy.

 

www.cldigital.eu