Czym zajmuje się agencja hostess Infernal?

admin_cyber
02 lut 2024

Organizacja różnego rodzaju wydarzeń firmowych wymaga odpowiedniej oprawy i musi być to nie tylko oprawa wizualna czy gastronomiczna, ale też personalna. Na niemal wszystkich ważniejszych eventach pracują hostessy z agencji. Warto dokładnie odpowiedzieć sobie na pytanie, czym zajmuje się agencja hostess i w czym może Ci pomóc?

Agencja hostess – czym tak naprawdę zajmuje się taka firma?

Agencja hostess to firma działająca w branży artystycznej i zajmująca się rekrutowaniem hostess i hostów na potrzeby różnego rodzaju wydarzeń – sportowych, kulturalnych czy reklamowych. W takiej agencji tworzony jest specjalny bank twarzy, do którego mogą dołączyć tylko starannie wyselekcjonowane kandydatki na hostessy. W zależności od zapotrzebowania współpracę z agencją mogą podjąć osoby o różnych typach urody, ale z reguły hostessy są młode i atrakcyjne. Twarze do banku hostess wybierane są po rekrutacji ogólnej lub specjalnej rekrutacji biorącej pod uwagę konkretne wymagania klienta.

Żeby zrozumieć dokładnie, czym zajmuje się agencja hostess, trzeba sobie najpierw odpowiedzieć na pytanie, czym zajmują się hostessy. Zawód hostessy jest w Polsce stosunkowo młody, ale coraz popularniejszy. Hostessa to w pewnym sensie gospodyni spotkania – osoba dbająca o dobry nastrój gości i służąca im pomocą, prawie tak, jak gospodyni podczas rodzinnego obiadu. Hostessy witają gości przybyłych na wydarzenie, częstują ich smakołykami i napojami, prezentują ofertę i oprowadzają po miejscu organizacji eventu. Od hostess wymaga się spełnienia określonych wymagań, a najważniejszymi z nich są:

  • nienaganna prezencja;
  • wysoka komunikatywność.

Hostessa musi pięknie wyglądać (czym odzwierciedli atrakcyjność reklamowanego przez nią wydarzenia) i umieć porozumieć się ze wszystkimi uczestnikami. Hostessy są zatrudniane zarówno podczas wydarzeń lokalnych, jak i ogólnopolskich eventów, w których udział biorą setki, a nawet tysiące ludzi. Wybranie odpowiednich osób do obsługi takich wydarzeń wiąże się z koniecznością poświęcenia dużej ilości czasu i z problemami naturalny technicznej – organizacją castingu, wyborem kandydatek, podpisaniem z nimi umów i podstawowymi szkoleniami.

Klienci, którzy chcą dosłownie „zdjąć ze swoich barków” te obowiązki, nawiązują współpracę z agencją hostess, która deklaruje przejęcie wszystkich działań. Agencja hostess zrzesza hostessy, a następnie zleca im udział w wydarzeniach, na których potrzebna jest profesjonalna obsługa.

Korzyści ze współpracy z agencją hostess

Dzięki współpracy z agencją hostess, kandydatki na hostessy nie muszą samodzielnie poszukiwać dla siebie pracy i borykać się każdorazowo z formalnościami, jakich trzeba dopełnić, podejmując współpracę. W przypadku współpracy z agencją hostessa nie jest zatrudniana przez organizatora eventu, ale przez agencję, a wszystkie kwestie prawne agencja załatwia bezpośrednio z organizatorem. To sprawia, że hostessa może się skupić wyłącznie na swoich obowiązkach i ma zagwarantowane pewne, a dodatkowo atrakcyjne wynagrodzenie. Dzięki współpracy z agencją obie strony (zarówno hostessa, jak i klient) oszczędzają czas i otrzymują gwarancję satysfakcjonującej obsługi.

https://www.agencjainfernal.pl/

KL