Technologia DTF na topie! Festiwal Marketingu 2022 oczami SICO

0
SICO

Spotkania podczas tegorocznego Festiwalu Marketingu potwierdziły, iż technologia DTF nieustannie cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientów specjalizujących się w zdobieniu oraz znakowaniu różnego rodzaju/ typu tekstyliów.

Dwa ekscytujące dni z klientami obfitowały w bardzo ciekawe dyskusje dotyczące samej technologii jak i również niekonwencjonalnych rozwiązań, które okazują się kluczowymi przy uruchomieniu produkcji w technologii.

Wnioski jakie płyną z wymiany doświadczeń z odwiedzającymi nasze stoisko klientami skłaniają do konkluzji, że niezależnie od posiadanego rodzaju linii produkcyjnej problemy jakie generuje uruchomienie produkcji dotyczą zazwyczaj jakości wydruków, oprogramowania RIP software, prędkości druku, częstotliwości uzupełniana proszku lub finalnej aplikacji.

SICO

– To były dwa niesamowite dni, które pokazały jak szybko rośnie polski rynek druku DTF i jak ważne miejsce zajmuje w dziedzinie zdobienia tekstyliów. Jako dostawca i integrator rozwiązań tej technologii staramy się edukować i dzielić doświadczeniem z naszymi klientami, aby oferowane przez nas urządzenia były przez nich maksymalnie wykorzystywane i utrzymywały stabilną i oczekiwaną jakość wydruków – wspomina Artur Napiórkowski, który w firmie Sico zajmuje się instalacjami oraz szkleniami z zakresu technologii DTF.

Warte podkreślenia jest to, że dzisiaj nie ma idealnego urządzenia, które rozwiąże wszystkie dolegliwości technologii. Oferując klientom system DTF 60 PRO; urządzenia i dedykowane media wiemy z doświadczenia po instalacjach na terenie kraju, jak bardzo ważna jest umiejętność rozwiązywania problemów.

– Zdobyte doświadczenia pozwalają przede wszystkim zrozumieć potrzeby oraz oczekiwania klientów. Wiedza na temat warunków pomieszczenia dedykowanego do umieszczenia drukarki oraz oczekiwań związanych z produkcją jest niezbędna do prawidłowej instalacji linii produkcyjnej. Dodatkowo nasza ekspercka wiedza i szkolenia z zakresu obsługi drukarki i programu CADlink RIP ułatwią operatorowi codzienną pracę – mówi Product Manager Michał Czumaj. 

sico

Najczęściej poruszane zagadnienia w trakcie targów dotyczących urządzenia DTF 60 PRO:

 • RIP Software: CADlink zawartość zawierająca kombinację narzędzi do przygotowania plików, zarządzania kolorami. Kompletna automatyzacja z poziomu programu sterującego.
 • Profil kolorystyczny ICC dopasowana paleta kolorystyczna, która z wielką dokładnością odzwierciedla pliki do druku
 • Optymalizacja prędkości druku najwyższa prędkość druku bez utraty jakości – ok 15mb/h
 • Pełna cyrkulacja białego atramentu mieszadło wraz z pompą odpowiadającą za cyrkulację
 • Zaawansowana proszkarko-suszarka mocny podsys zadrukowanej foli, szeroki zakres kontroli prędkości dozowania proszku oraz temperatury wygrzewania
 • Wydajna komora na proszek

  brak częstego uzupełniania kleju podczas produkcji

 • Dokładne osuszenie wydruku

  efektywna listwa studząca wydruk tuż przed nawijaniem folii na gilzę

Więcej w powyższych tematach można dowiedzieć się pod adresem: maszyny@sico.pl Zainteresowani tematyką DTF oraz prezentacją w showroomie Sico w Radzyminie wraz z wykonaniem testów jakościowych proszeni są o kontakt mailowy.


Więcej o SICO TUTAJ.