Folie od Europapier-Impap, wystawcy Festiwalu Druku, na samolotach F-16

0

Firma Europapier-Impap, wystawca Festiwalu Marketingu i Druku, zainicjowała w tym roku współpracę z 31 Bazą Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach.

Dwa samoloty F-16 wylatujące na coroczny zlot samolotów wojskowych „NATO Tiger Meet” do Norwegii zostały oklejone folią firmy Orafol®, której dystrybutorem w Polsce jest Europapier-Impap Sp. z o.o.
„NATO Tiger Meet” to odbywający się co roku zlot samolotów wojskowych państw NATO oraz uczestniczących w programie „Partnerstwo dla Pokoju”. Celem zlotu są wspólne ćwiczenia, które pozwalają wymieniać doświadczenia oraz doskonalić współpracę pilotów. W ćwiczeniach uczestniczą jednostki, które mają w swoim symbolu tygrysa lub pumę. Co roku zlot odbywa się w innym kraju – tym razem odbył się w Norwegii. Z naszego kraju w zlocie uczestniczyła 6 Eskadra Lotnicza z 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach. Na zlot zostało wysłanych 6 samolotów.
Dwa z sześciu wspomnianych samolotów F-16 zostało oklejonych zadrukowaną wcześniej folią wylewaną ORACAL 3951 zabezpieczoną laminatem ORAGUARD 290.  Grafika została stworzona wcześniej przez zwycięzcę konkursu, który zorganizowała 31 Baza Lotnictwa Taktycznego. Zadrukowanie oraz oklejenie zostało przygotowane oraz wykonane przez Europapier-Impap.
Folia ORACAL 3951, to wysokiej jakości miękka wylewana folia PVC o grubości 55 micronów o 10-letniej trwałości, służąca do oklejania wszelkiego rodzaju pojazdów, samolotów, łodzi, także tych posiadających trudną powierzchnię z przetłoczeniami. Folię ORACAL 3951 można zadrukować dowolnym atramentem solwentowym, od Eco zaczynając, na twardym kończąc, jak też atramentami UV oraz lateksowymi.
Folia ta znakomicie współpracuje z 50-micronowym wylewanym laminatem ORAGUARD 290, co pozwala dodatkowo przedłużyć żywotność kolorów przez zastosowany filtr UV, jak też dodatkowo zabezpiecza folię przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz złymi warunkami atmosferycznymi. Dodatkowo zastosowanie laminatu znacznie ułatwia aplikację tych folii.
Dystrybutorem folii ORACAL oraz laminatów ORAGUARD w Polsce jest Europapier-Impap.