Kompletne rozwiązanie DTF na Festiwalu Marketingu!

0
DTF

Premierowe i kompleksowe rozwiązanie DTF do cyfrowego druku na tekstyliach zaprezentuje na Festiwalu Marketingu – marka Ricoh wraz z firmą Akonda Tex.

W dniach 13-14 września na stoisku R5 w hali numer 2 będzie można obejrzeć w trakcie pracy nowość – PRO DTF, który przy bardzo prostej obsłudze urządzenia – zapewnia doskonałe wyniki a dzięki rozszerzonej palecie barw – również wspaniałe kolory! W pełni zautomatyzowane rozwiązanie direct-to-film łączy etapy procesu drukowania, klejenia na gorąco i podawania folii transferowej bezpośrednio z rolki. Co może być ważne dla Klienta – wszystkie materiały eksploatacyjne i profile kolorystyczne pochodzą z Europy a producent zapewnia o niskich kosztach utrzymania maszyny.

W procesie bezpośredniego nadruku na folii (DTF), pożądany motyw do nadruku na tekstyliach jest najpierw drukowany na folii transferowej. Następnie nakładany i podgrzewany jest granulat kleju topliwego. Odbywa się to automatycznie w ramach jednego przebiegu. Utworzony w ten sposób transfer jest następnie przenoszony na tekstylia za pomocą prasy na gorąco. Zaletą tego procesu jest jego elastyczność. Dekorować można szeroką gamę tekstyliów – poliester, nylon czy skórę.

Akonda Tex zaprasza na Targi fanów DTF – Poszerzona gama dostępnych kolorów, niskie koszty jednostkowego wydruku, wysoka prędkość procesu czy profesjonalne oprogramowanie RIP w zestawie to bez wątpienia zalety prezentowanego systemu. Klient otrzymuje wszystko w jednym rozwiązaniu i nie musi wykonywać żadnej wstępnej obróbki materiałów.

Kluczową informacją może okazać się fakt, że PRO DTF wraz z ploterem tnąco-bigującym iEcho PK (również przentowanym na stoisku) tworzy kompletną linię produkcyjną łącznie z wycinaniem zarówno z roli, jak i z arkuszy!  Każdy ploter tnąco-bigujący iEcho PK umożliwia cięcie, nacinanie, bigowanie, perforacje, znakowanie – wszystko w obrębie jednej maszyny.

Na stoisku nie zabraknie Ri1000 budzącej tak duże zainteresowanie w zeszłym roku. Drukarka niewielkich rozmiarów, pozwalająca drukować w obu technologiach DTG i DTF, jest doskonałym wyborem dla wszystkich chcących rozpocząć swoją przygodę z drukiem na tekstyliach. Dodatkowo jest teraz w promocyjnej cenie oferowanej okresowo przez producenta.