Ukoo Group – nasza specjalność to „imprezy z widokiem” – Renata Szostak

0

O ekspansji firmy na polskim rynku, specyfice i zaletach namiotów stretch na imprezach eventowych, a także premierowym udziale w Strefie EVENT MIX targów FestiwalMarketingu.pl – opowiada Renata Szostak, właściciel i Dyrektor Zarządzający Ukoo Poland.

Jesteście częścią Ukoo Group, międzynarodowej firmy będącej ekspertem w dziedzinie instalowania namiotów plenerowych. Dlaczego zdecydowaliście się zaistnieć na polskim rynku?

Nasza obecność w Polsce jest naturalną konsekwencją ekspansji Grupy Ukoo i namiotów stretch na rynkach europejskich. Polska to doskonałe miejsce do inwestowania i rozwijania biznesu namiotowego: 38-milionowy rynek zbytu z silnymi tradycjami imprezowania należy do jednego z większych w Europie, od dekady rośnie popularność imprez outdoorowych realizowanych pod namiotem zarówno tych biznesowych jak i prywatnych, organizując imprezy coraz bardziej wychodzimy poza utarte schematy i dziś nie mamy ograniczeń co do miejsca i stylu w jakim mogą się one odbywać. Poza tym polscy klienci  stają się coraz bardziej  otwarci na różnorodność i w związku  z tym oczekują innowacyjnych rozwiązań. Zmienia się także nasz klimat, dzięki czemu sezon imprez namiotowych zaczyna się już pod koniec kwietnia, a spowolnieniu ulega z początkiem października. A co najważniejsze, Polska jest pięknym krajobrazowo krajem o zróżnicowanej przyrodzie  – doskonałym do organizowania „imprez z widokiem” do których to wręcz stworzone są namioty stretch.

Na czym polega wyjątkowość  i innowacyjność oferowanych przez Ukoo namiotów typu „stretch”?

Namiot stretch to przede wszystkim bardzo mocna, elastyczna i wodoodporna tkanina nowej generacji,  którą przy pomocy zestawu masztów i śledzi można instalować na nieskończoną ilość sposobów uzyskując nieograniczoną ilość kształtów. W przeciwieństwie do tradycyjnych namiotów i hal namiotowych, których architektura jest z góry zdeterminowana, namioty stretch dają możliwość kreacji dowolnych struktur co pozwala na  silną personalizację każdego projektu.

Minimalistyczna, elegancka bryła namiotu znakomicie komponuje się zarówno z architekturą dawną i współczesną oraz każdym rodzajem krajobrazu, dając poczucie dopasowania oraz harmonii. Namiot stretch można zbudować na dowolnym terenie i powierzchni. Możemy pochwalić się realizacjami na wodzie, plaży, terenie pagórkowatym, na dachu i tarasie, jako  zadaszenie wąskiej uliczki na starym mieście czy też pływającej barki. Nie ma tu żadnych ograniczeń. Dodatkowo nasze namioty mają charakter modularny, co pozwala łączyć je ze sobą i pokrywać powierzchnie na imprezy, w których uczestniczą setki, a nawet tysiące gości. Poza tym, namioty stretch można wykorzystać podczas każdej pogody. Wytrzymują huraganowe porywy wiatru, 4-centymetrową warstwę śniegu oraz temperaturę do – 15 C.  A co najważniejsze można je otworzyć na piękno otoczenia lub też zakryć przed deszczem lub wiatrem.

Na elegancję namiotu składa się nie tylko kształt i zewnętrzna powłoka, ale także jej wykończenie. Wewnętrzna czasza namiotu stretch pokryta jest dzianiną, która tak jak tapeta z tkaniny nadaje wnętrzu luksusowy charakter, a także pięknie „pracuje” ze światłem. Na życzenie klienta możemy wyprodukować namiot w każdym kolorze. Preferowanymi przez nas, które prezentujemy jako standardowe są namioty perłowobiałe oraz chino/khaki. To te właśnie kolory najlepiej komponują się z otoczeniem.

Podsumowując namioty stretch to namioty o widocznej osobowości i charakterze. Znakomicie opisuje je angielskie słowo „pizzazz”  oznaczające atrakcyjną kombinację energii, witalności, prestiżu i stylu. Tak, namiot stretch jest „pizzazz”!))) i za to kochają go nasi klienci.

Dlaczego warto wybrać na event Wasze namioty?

Wartością każdej imprezy jest to jak długo pozostanie ona w pamięci naszych gości.  Jednym z istotnych elementów, które na to wpływają jest robiący wrażenie i przyciągający wzrok namiot stretch. Tak więc elegancja naszych namiotów i efekt „wow”, który wywołują to jeden z powodów.  Kolejny to jakość usług jaką stara się dostarczać Ukoo Poland. Rozumiemy nie tylko produkt, który oferujemy, ale także naszego klienta i jego priorytety i potrzeby takie jak: terminowość, słowność, przewidywalność, jakość realizacji i uczciwość biznesowa.

Jakiego typu wydarzenia najczęściej obsługujecie?

Jesteśmy zapraszani wszędzie tam, gdzie liczy się jakość i walory artystyczne produktu. Obsługujemy  przede wszystkim eventy, gdzie klient mówi: „To musi bardzo dobrze wyglądać”. Są to zatem najczęściej wszelkiego typu imprezy biznesowe oraz śluby.

Który z eventów był dla firmy najbardziej wymagający i dostarczył najwięcej satysfakcji?

Jak już wcześniej mówiłam, każda impreza to inny kształt i powierzchnia namiotu, a także struktura podłoża i inne oczekiwania ze strony event managera co oznacza, że każdy projekt jest nowym wyzwaniem, a nasz poziom satysfakcji zależy od poziomu zadowolenia firmy dla której pracujemy. Na swojej drodze spotkaliśmy wiele wymagających agencji eventowych i praca z nimi była prawdziwą przyjemnością. Pozwolę sobie tutaj wymienić chociażby takie firmy jak Everitum i Pani Agnieszka Ciesielska, New Event Story i Pani Nina Żukowska, Live czy Endorfina.

Z flagowym produktem firmy Ukoo będzie można zapoznać się już we wrześniu w Strefie EVENT MIX targów reklamy w Warszawie. Dlaczego zdecydowaliście się na udział w tej imprezie, jakie są Wasze oczekiwania?

FestiwalMarketingu.pl to jedna z nielicznych aktywności, która w profesjonalny sposób „organizuje” rynek eventowy . Bardzo liczymy na to, że podczas tego wydarzenia pojawi się jeszcze więcej gości  z branży niż rok temu, a my będziemy mogli pokazać im całą urodę i wszystkie zalety naszego produktu. Namioty stretch mają duże gabaryty, zatem pokażemy je klientom na stoisku F17 w skali 1:10.

Rozmawiała Jaga Kolawa

Renata Szostak – właściciel i Dyrektor Zarządzający Ukoo Poland – wyłącznego dystrybutora namiotów stretch produkowanych przez firmę RHI – lidera w branży. Wcześniej wieloletni Prezes i Dyrektor Zarządzający Lyreco Polska, Orlen Oil, a także firm poza granicami Polski.

www.ukoo.pl

www.eventmix.com.pl