Omni3D – drukarka dla architektów i pierwsza wydrukowana elektrownia wiatrowa.

0
Na stoisku Omni3D w ramach Festiwalu Druku będzie okazja zobaczyć w akcji drukarkę FACTORY ARCHITECT o polu wydruku 310x410x310mm oraz projekty przygotowywanej przez Omni3D, całkowicie tworzonej na Ich drukarkach, ekologicznej elektrowni wiatrowej o mocy 300 Watt – We Free Energy!
Często przez brak czasu, przy tworzeniu projektów architektonicznych nie starcza czasu i energii na przygotowanie makiety. Jest to aspekt nieco zapomniany, a jednak bardzo ważny. Nic nie przemawia do klienta tak jak obiekt, który można dotknąć i obejrzeć ze wszystkich stron. Makieta jest niezbędnym narzędziem, które najlepiej pokazuje wizje i kreacje architektoniczną twórcy. Dzięki drukarce Omni3D Factory Architect, o powiększonym polu wydruku 310x410x310mm, makiety stworzy za klienta drukarka, dzięki czemu ominie go czasochłonny i żmudny etap modelowania.
Technologia druku 3D pozwala na szybkie i tanie tworzenie fizycznej reprezentacji modeli przygotowanych w większości programów do grafiki 3D (ArchiCAD, AutoCAD itd.). Zarówno duże pracownie jak i indywidualni twórcy mogą teraz zwiększyć wydajność pracy i obniżyć koszty przygotowania makiet. Również deweloperzy mogą zwiększać efektywność sprzedaży poprzez dodawanie wydrukowanego w 3D modelu mieszkania do oferty. Drukarka 3D Factory Architecture pozwala na tworzenie obiektów o rozmiarach sięgających 31cm x 41cm x 31cm! Prędkość wydruku powiększona została o 35%. Maksymalna jakość wydruku to 40 mikronów.
Omni3D pomaga obniżyć rachunki za prąd i zadbać o środowisko! Dzięki projektowi firmy, każdy posiadacz drukarki Omni3D będzie mógł samodzielnie wydrukować swoją małą elektrownie wiatrową o mocy 300 Watt. To całkowicie ekologiczne rozwiązanie jest tylko jednym z przykładów nieograniczonych możliwości jakie daje  wyobraźnia projektanta wspomagana przez technologię druku 3D.