Plotery Mutoh na Festiwalu Druku 2013

0

Między 9 a 10 września 2013 na warszawskim Festiwalu Druku zostaną zaprezentowane najpopularniejsze plotery solwentowe marki Mutoh!

Plotery Mutoh ValueJet wyposażone są w sprawdzony i opatentowany system druku falą z przeplotem (ang. Intelligent Interweaving). Tradycyjna metoda druku wielkoformatowego polega na nakładaniu z każdym przebiegiem karetki kolejnych pasów. To rozwiązanie ma wadę. W momencie gdy ploter pozbawiony Intelligent Interweaving jest niedokładnie skalibrowany, często uzyskujemy efekt paskowania. Dlatego też Mutoh zastosował tę nową metodę druku we wszystkich swoich nowych ploterach. Dzięki temu w porównaniu do urządzeń innych producentów wyeliminowano paskowanie a także inne niepożądane efekty występujące podczas nakładania pasów. W momencie użycia profili kolorystycznych przygotowanych dla nowej metody zwiększamy osiągalny gamut kolorów a także ich intensywność.

 

Druk falą z przeplotem został wielokrotnie nagradzany na różnych imprezach branżowych w kraju i za granicą. Zdobył m.in. Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich. Uzyskał także wysoką ocenę amerykańskiego, niezależnego instytutu FLAAR. I co najważniejsze zdobył uznanie rynku – mniej doświadczonych użytkowników jak i profesjonalistów.

 

Przykładowo, ploter Mutoh ValueJet 1638 zachwyca jakością druku niespełna 3.6 pikolitrowej kropli ale i zdumiewa realną prędkością produkcyjną – 36 metrów kwadratowych na godzinę!

 

Podwójna (dual-head), 1440-dyszowa, piezoelektryczna głowica najnowszej generacji, generuje zmiennej wielkości krople o rozmiarach od 3.6 do 36 pikolitra. Dzięki automatycznej regulacji wielkości wystrzeliwanych z poszczególnych dysz kropli atramentu znacząco poprawia się jakość druku tam gdzie jest wymagana (w miejscach o dużej liczbie detali) jak i uzyskuje się jednolite aple tam gdzie takie występują.

 

To co interesuje użytkownika to możliwa do osiągnięcia rozdzielczość i prędkość druku. I tu zakres i możliwości są całkiem spore. W najniższej rozdzielczości 360 x 720 dpi przeznaczonej do grafiki outdoorowej ploter osiąga swą maksymalną prędkość 48 m2/h. Przez typowe tryby produkcyjne 720 x 720 dpi (prędkość 36 m2/h) dla grafiki reklamowej, fototapet, plakatów po tryby wysokiej jakości 720 x 1080 (prędkość 20 m2/h) czy nawet 1440 x 1440 dpi dla najdokładniejszych prac oglądanych przez przysłowiową lupę! ValueJet 1638 jest więc jednocześnie najdokładniejszym i najszybszym ploterem w ofercie producenta.

 

Wszystkie plotery Mutoh ValueJet przeznaczone są do druku niskonakładowych grafik indoor i outdoor, takich jak: plakaty, banery, backlighty, grafiki POS, grafiki na pojazdy, fototapety, naklejki, fotografie, itd. Nie bez znaczenia jest dużo niższy koszt urządzenia i samego druku w porównaniu do wielokolorowych urządzeń innych producentów.

 

Polskim dystrybutorem ploterów Mutoh jest Atrium centrum Ploterowe.

 

www.zenithprinters.eu