Plotery Zenith na Festiwalu Druku 2013

0

W dniach od 9 do 10 września 2013 na warszawskim Festiwalu Druku zostaną zaprezentowane najpopularniejsze plotery solwentowe marki Zenith.

Najnowszy Zenith 1601H – w odróżnieniu od swojego popularnego poprzednika 1601 posiada podgrzewany stół pod głowicą rozgrzewający i utrwalający zadrukowany materiał. Za wysoką jakością druku tego plotera stoi japońska głowica DX7. Mająca 1440 dysz (8 rzędów po 180 dysz) głowica umożliwia druk w rzeczywistej rozdzielczości 1440 dpi! Druk odbywa się w technologi mikro-piezoelektrycznej.
Ploter jest oferowany w najpopularniejszym rozmiarze, obsługującym media z roli o szerokości do 160 cm. Posłuży on do zadruku wszelkich folii samoprzylepnych, banerów, papierów, foto-tapet, materiałów POS i innych materiałów przeznaczonych do zadruku eko-solwentowego.
Nowy Zenith 1601H wyposażony jest  w rolkowy system prowadzenia materiału. Co więcej, ploter wyposażony jest w zewnętrzną sekcję dosuszającą z wentylatorami i grzałką. Maksymalna produktywność plotera Zenith 1601 to prawie 16 m2/h. W trybie „precyzyjnym” ploter drukuje 12.6 m2/h, natomiast z prędkością „fotograficzną” jest w stanie zadrukować w ciągu godziny 8.5 m2 materiału.
Ekonomiczny Zenith 1601H rozszerzy możliwości istniejących agencji i drukarni wielkoformatowych o precyzyjny druk „foto”. Może stanowić także maszynę wsparcia produkcyjnego a nawet zainteresować użytkowników o ograniczonym budżecie.
Ploter Zenith KM 3200 to jeden z najciekawszych ploterów twardo-solwentowych o szerokości 3.20 metra. Łączy w sobie kilka cech takich jak niska cena zakupu, niskie koszty eksploatacji, wysoka jakość i prędkość druku, stabilność pracy. Ploter ten zdecydowanie wyróżnia się na tle innych maszyn tzw. „ekonomicznych”. Powodem tego jest jakość japońskich i amerykańskich podzespołów.
Dzięki zastosowaniu w ploterze najnowszej generacji, 8 głowic piezoelektrycznych Konica Minolta 512 o 42 piko litrowej kropli ploter osiąga wysoką jakość druku. Dostępne są rozdzielczości druku od produkcyjnego trybu 180 x 720 dpi do wysoko jakościowego 360 x 720 dpi. Dla porównania większość wschodnich ploterów wyposażonych jest w głowice o 2-krotnie niższej, fizycznej rozdzielczości. Dla porównania, druk w 4 pasach na takim ploterze jest jednoznaczny z drukiem w 2 pasach na ploterze KM 3200. Dodatkowo inżynierowie zminimalizowali efekty siania i nierównych krawędzi, często występujących w innych, dalekowschodnich maszynach. Warto wspomnieć także, że ploter ten posiada zaawansowane systemy ochrony głowic.
Polskim dystrybutorem ploterów Zenith jest Atrium centrum Ploterowe.