Polska Izba Opakowan patronem Festiwalu Druku

0

Polska Izba Opakowań dołączyła do branżowych patronów wydarzenia które po raz pierwszy w gronie wystawców będzie miało firmy z branży opakowań.

 

Polska Izba Opakowań została utworzona w październiku 1994 r. Jest organizacją samorządu przedsiębiorców skupiającą ponad 100 producentów opakowań, materiałów opakowaniowych, maszyn i urządzeń dla przemysłu opakowań. Powstała w odpowiedzi na potrzeby środowiska przemysłu opakowań. Jest reprezentantem interesów tego środowiska. Udziela wsparcia w rozwoju firm, a w szczególności małych i średnich przedsiębiorstw. Zapewnia obsługę edukacyjno-informacyjną. Wspiera działania na rzecz promocji i marketingu. Organizuje misje gospodarczo-promocyjne i marketingowo-informacyjne.

 

Członkostwo w Izbie uwierzytelnia firmę wobec jej rynkowych partnerów. Izba pośredniczy w nawiązywaniu kontaktów handlowych i kooperacyjnych. Wspiera obecność firm-członków Izby na polskim rynku oraz na rynkach zagranicznych. Jest współorganizatorem konkursu na opakowanie Pak Star.

 

Misją Polskiej Izby Opakowań jest działanie na rzecz zrównoważonego rozwoju rynku opakowań w Polsce, wspomaganie firm zrzeszonych w Izbie, kreowanie potrzeb społeczeństwa i gospodarki w zakresie opakowań bezpiecznych dla człowieka, przyjaznych środowisku naturalnemu, czyniących z opakowania ważny czynnik rozwoju cywilizacyjnego Polski.

 

www.pio.org.pl