Premierowo podczas targów PSP 2019

0
Pytanie jak zdobyć udziały w rynku i sprawić by konkretna marka była więcej warta, nurtuje marketerów nie od dziś. 

Choć świat zmienił się diametralnie, to sam mechanizm kreowania brandów jest taki sam jak przed wiekami. Jeff Bezos, założyciel Amazona powiedział kiedyś coś takiego: „Twoja marka jest tym, co ludzie mówią o Tobie, kiedy nie ma cię w pokoju”. Kiedy to czytamy, po plecach przebiega dreszcz, jaki ten cytat jest prawdziwy i bliski temu, czego sami doświadczamy! Marka jest też tym, o czym myśli klient w chwili zetknięcia się z nią. Z marką, często kojarzone jest słowo reputacja. To ona sprawia, że szanujące się brandy, podobnie zresztą jak ludzie, doskonale wiedzą z kim i gdzie warto się pokazać, a gdzie nie będzie to wskazane, by nie narazić jej na szwank. Bo przecież, na dobrą reputację trzeba sobie zasłużyć. Wiemy jednak, że rokrocznie wymagania wobec marek rosną, co potwierdza badanie Meaningful Brands zrealizowane przez Havas Media Group.

Często też słyszymy, że silna marka jest kluczem do sukcesu, ale oczywiście nie za wszelką cenę, nie można się w tym zatracić. Nie próbujmy wszystkich zadowolić. Marki starające się „dogodzić każdemu” są nudne i nijakie. Nie należy kopiować innych marek. Silne marki poszukują własnej drogi, zamiast być czyjąś imitacją. Należy dbać o najwyższą jakość, to właśnie ona zatrzyma klienta. Nie chodzi tylko o pieniądze, ale o pasję – przecież wszystkie największe marki powstały właśnie z niej. Nie należy zmieniać się pod naciskiem klienta, warto trzymać się wyznaczonego kursu.

Pomiar siły marek przeprowadza się w wielu aspektach, jednym z nich jest np. pozycja danej marki na rynku pracy. Jak podaje organizacja studencka AIESEC w badaniu „Pracodawca roku”, studenci na pierwszych pozycjach podają Jerónimo Martins (Biedronka) i Lidl. Zaufanie klienta i pracownika to podstawa do osiągnięcia zamierzonych celów. Doceniony i zadowolony pracownik jest również jedną z najlepszych wizytówek marki.

Na łamach numeru wypowiadają się przedstawiciele dwóch bardzo znanych organizacji badających reputację marek: Premium Brand i Superbrands. W tym numerze sprawdzamy, jaki był najważniejszy trend w świecie marek minionego roku, jak gadżety wpływają na wizerunek marki? Eksperci odpowiadają na pytanie – czy istnieje przepis na kultowość w świecie marek?

Głębszej uwadze polecamy wywiady z szefami marketingu i brand managerami: Bosch, E. Wedel, Ballantine’s, Kärcher, Tikkurila, EMPIK czy marek Ćmielów i Chodzież.

Każda marka może stać się silną, ważne jednak jest to, jacy ludzie ją tworzą, bo my także jesteśmy marką – marką własną!

Wersja online dostępna TUTAJ.

Magazyn będzie dystrybuowany 12 i 13 lutego podczas targów Promo Show Professional w Hotelu Novotel Centrum Warszawa podczas spotkania TOP DOSTAWCÓW z przedstawicielami TOP AGENCJI REKLAMOWYCH (polskich i zagranicznych).

Bezpłatana rejestracja na to wydarzenie dostępna wyłącznie dla przedstawicieli agencji reklamowych TUTAJ.

OOH magazine poświęcony jest szeroko pojętej reklamie. Magazyn skierowany jest do kadry zarządzającej i menedżerskiej odpowiedzialnej za budżety reklamowe dużych korporacji, domów mediowych, agencji reklamowych oraz przedstawicieli branży reklamowej.
Sektory: marketing, event, POS, wywiady, artykuły promocyjne, opakowania.
DYSTRYBUCJA:  Prenumerata, kolportaż na targach i imprezach oraz wysyłka imienna do specjalnie wyselekcjonowanej bazy danych:
• działów marketingu Klientów Końcowych (dużych korporacji oraz średniej wielkości przedsiębiorstw)
• działów marketingu i zakupu największych przedsiębiorstw i firm z sektora MSP
• agencji reklamowych BTL i ATL, marketingowych, Public Relations
• agencji reklamy zewnętrznej i firm outdoorowych
• producentów reklam
Zasięg ogólnopolski. Częstotliwość: kwartalnik.