Technologia i sztuka dają niesamowity efekt wizualny | Armen Avanesian, Galitsyna Art Group

0

O sztuce malowania piaskiem i innych dedykowanych pokazach artystycznych na eventy, drodze jaką przeszła firma Galitsyna Art Group i jej założycielka Tetiana Galitsyna oraz o premierowym udziale w Strefie EVENT MIX wrześniowych targów reklamy opowiada Armen Avanesian z Galitsyna Art Group.

Galitsyna Art Group istnieje na rynku eventowym już od 8 lat. Jakie były najbardziej znaczące, przełomowe momenty w historii studia?

Długo by wymieniać, bo tyle ich było. Wszystko zaczęło się od zwycięstwa Tetiany Galitsyny w 6. edycji „Mam Talent” w Polsce z pokazem malowania piaskiem w 2013 roku. Potem było otrzymanie nagrody „Człowiek Roku” 2014 w kategorii „Kultura i Sztuka”.  No i posypały się zaproszenia z całego świata, m.in.  na pokaz malowania piaskiem do Brazylii w celu prezentacji olimpijskich maskotek Igrzysk RIO 2016 czy pokaz Split & Join UV Show podczas ceremonii zamknięcia The World Games 2017 we Wrocławiu. Mogę się pochwalić tym, że artyści studia Galitsyna Art Group występują na najbardziej prestiżowych wydarzeniach na zaproszenie przedstawicieli władz ze wszystkich części globu.

Co wpłynęło na to, że postanowiliście założyć firmę w Polsce?

Jeszcze przed udziałem w programie „Mam Talent”  Tetiana Galitsyna występowała z pokazami malowania piaskiem czy animacji świetlnej w Polsce. Po wygranej postanowiliśmy, że trzeba przeprowadzić się do Polski i od marca 2014 roku jesteśmy i działamy tutaj.

Jaką drogę artystyczną przeszła Tetiana Galitsyna, żeby zostać mistrzynią Visual Art Show i dyrektorką artystyczną studia Galitsyna Art Group?

To było 8 lat ciężkiej pracy. I widzę, że im dalej tym tej pracy jest więcej, ponieważ zmieniają się cele działalności artystycznej. Na początku to była po prostu fajne hobby i nie wydawało się, że z tego może powstać to, co jest teraz. Po prostu – robiła to dla siebie, ponieważ bardzo jej się podobało.

Z czasem, Tetiana Galitsyna była zapraszana na różnego typu eventy, najpierw na Ukrainie, potem do innych krajów Europy i za chwilę się okazało że żyje „na kółkach” – w domu jej prawie nie ma. Czasami dochodziło do tego, że uczestniczyła w 50 eventach w miesiącu! To były wydarzenia reklamowe, marketingowe, firmowe, koncerty, wystawy obrazów malowanych piaskiem, wiele prywatnych wydarzeń w różnych krajach Europy i świata: Hiszpania, Monako, Holandia, Francja, Polska, Niemcy, Szwajcaria, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Izrael, Maroko…

Pokazy okazały się z wielkim sukcesem i z czasem Tetiana Galitsyna postanowiła, że chce uczyć tej sztuki innych ludzi i w taki sposób się pojawiło studio Galitsyna Art Group. Założycielka studia zaczęła dobierać artystów. Nie były to łatwe eliminacje, ponieważ tysiący osób chciały trafić do tego grona, a tak naprawdę na początku się udało to tylko trzem artystom. Z czasem zespół artystów GAG rósł i teraz w studiu występuje około 20 osób i każda z nich ma swoją specjalizację w dziedzinie Visual Art Show.

Obecnie, Tetiana Galitsyna wykonuje pokazy malowania piaskiem, światłem i na wodzie na prestiżowych wydarzeniach, jeździ z multimedialną wystawą obrazów malowanych w powyższych technikach, jako reżyserka tworzy koncerty i spektakle sztuk wizualnych. Takie jak m.in.: „Mały Książę”, „CHOPIN. Melodia życia piaskiem malowana”, „Jan Paweł II” oraz „Galitsyna Visual Art Show”, z którymi jeździ po Polsce. Między listopadem 2017 a marcem 2018 roku zaplanowana została kolejna ogólnopolska trasa koncertowa ze spektaklem „Mały Książę”. Rozważamy również możliwość trasy koncertowej w Europie i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Na pewno mamy jeszcze dużo artystycznych pomysłów na przyszłość!

Na czym polega wyjątkowość  i uniwersalność przekazu animacji piaskowej? Sand Show podoba się publiczności, niezależnie od szerokości geograficznej?

Na wyjątkowość składa się wiele czynników. Podam kilka najważniejszych:

– każdy pokaz jest unikalny, ponieważ do każdego wydarzenia tworzymy odrębny scenariusz dopasowany do tematu i celów eventu;

– występując w krajach na całym świecie, stykamy się z najnowszymi trendami w dziedzinie sztuki i eventów, co pozwala nam ciągle się rozwijać, podnosić standard naszych pokazów i podejmować coraz trudniejsze wyzwania artystyczne;

– łączymy najnowsze technologie ze sztuką, otrzymując niesamowity efekt wizualny;

No i oczywiście, najważniejszym czynnikiem jest najwyższy poziom wykonania pokazów artystycznych. Szefowa studia jest bardzo wymagająca, zarówno w stosunku do artystów GAG, jak i samej siebie!

Animacja piaskiem to tylko fragment Waszego unikalnego show, czym jeszcze czarujecie publiczność?

Studio GAG wykonuje pokazy artystyczne w następujących technikach: malowanie piaskiem, a teraz nawet kolorowym, malowanie światłem, animacja wodna, Tańczący Malarz, Speed Painting, Gwiezdne Show, Split & Join Show/Obrazy Kompozycyjne, a także animacja śniegiem. Na tym etapie studio GAG ma cztery główne kierunki: dedykowane pokazy artystyczne na eventy, artystyczne filmy, teledyski i spoty reklamowe, a także obrazy na zamówienie i dodatkowo warsztaty artystyczne dla firm. GAG organizuje grupowe warsztaty dla firm z: malowania piaskiem, malowania na wodzie, malowania wieloformatowych obrazów i wiele, wiele innych. Cały czas się rozwijamy!

Po raz pierwszy Galitsyna Art Group zaprezentuje swoją ofertę w Strefie EVENT MIX wrześniowych targów reklamy, co wpłynęło na decyzję o udziale w imprezie?

Ciągle próbujemy czegoś nowego i udział w targach jest nową możliwością dla nas. Chcemy poznać więcej fajnych ludzi z branży i pokazać nasze bardzo szerokie możliwości. Ponieważ wiele osób nawet nie wyobraża sobie, że na wyciągnięcie ręki istnieją tak oryginalne artystyczne rozwiązania dla eventów i marketingu. To jest po prostu nowość na polskim rynku eventowym, chcemy to pokazać, wytłumaczyć wszystko i posłuchać profesjonalnych opinii liderów branży.

Czym zaskoczycie odwiedzających FestiwalMarketingu.pl?

O tym teraz nie powiem, ponieważ to jest niespodzianka! Na pewno przygotowaliśmy coś extra dla wszystkich, którzy odwiedzą imprezę! Tego co robimy nie można opowiedzieć słowami, to trzeba zobaczyć na żywo. Do zobaczenia na targach na naszym stoisku J21 w Strefie EVENT MIX – już 13 i 14 września w Warszawie.

Rozmawiała Jaga Kolawa

www.galitsyna-show.com

www.festiwalmarketingu.pl