VES PLOTER – dystrybutor firmy Graphtec w Polsce – prezentuje nowe rozwiązania

0

Plotery marki GRAPHTEC oferowane na polskim rynku przez firmę VES PLOTER po prostu pachną nowością. Z początkiem roku GRAPHTEC wprowadził na rynek nowy model uniwersalnego, ekonomicznego rolkowego plotera tnącego CE6000.

W CE6000 zastosowano wiele nowości hardwarowych i softwarowych. Stosunku do poprzednich modeli zwiększono siłę nacisku noża, szybkość pracy, skrócono czas poszukiwania znaczników, zminimalizowano straty materiału. Opuszczany czytnik znaczników eliminuje wpływ zewnętrznego oświetlenia na poprawność odczytu. Bardzo istotną nowością jest funkcja automatycznego kopiowania. Seryjne wycinanie tego samego projektu wymaga wysłania z komputera wycinanego pliku tylko jeden raz. Kolejna kopia wykonywana jest z automatu na każdym kolejno wkładanym medium.
Następną nowością jest, wprowadzony do sprzedaży w lipcu bieżącego roku, rolkowy ploter tnący GRAPHTEC FC8600. Przeznaczony jest do cięcia trudnych i bardzo trudnych materiałów oraz do pracy w ruchu ciągłym. Przy zachowaniu wszystkich funkcji CE6000 zapewniona jest bardzo duża szybkość cięcia i stabilność prowadzenia mediów (15 m). W standardzie znalazło się wyposażenie plotera w funkcje sieciowe.
Firma VES PLOTER specjalizuje się w dostawach alternatywnych w stosunku nieefektywnych ploterów drukująco-tnących, zestawów drukująco-tnących. Rozwiązania proponowane przez firmę zapewniają o 50% większą wydajność, dużo wyższą precyzję oraz efektywność wykorzystania posiadanego parku maszynowego, przy zachowaniu tych samych kosztów zakupu. Na stoisku będzie prezentowany zestaw oparty na ploterze NANIVA, pracującym z atramentami ekosolwentowymi COLORIDA2.
Na uwagę zasługuje również oferta tablicowych ploterów tnących, przeznaczonych do cięcia materiałów bez podkładu, np.  kartonu, tektury, gumy, trudnej folii odblaskowej, obciągów drukarskich dla druku offsetowego z lakierowaniem wybiórczym. Ploter wyposażony jest w funkcję bigowania i odczytu znaczników. Tam, gdzie kończy się zakres stosowalności ploterów rolkowych, plotery tablicowe funkcjonują bez zarzutu.