Wielki format i termosublimacja

0

Na tegorocznym Festiwalu Druku Epson prezentować będzie wielkoformatowe drukarki atramentowe SureColor SC-S30610, SC-S506100, termosublimacyjne SC-F6000 i SC-F7000, oraz SC-T5000 do druku POS, plakatów, map i dokumentacji z systemów CAD.

SureColor-S to rodzina wielkoformatowych urządzeń o max. szerokości druku 64”. Drukarki wyposażone są w nowe głowice  MicroPiezo™ TFT drukujące w rozdzielczości 1440 dpi,  wykorzystując zestawy 4, 5, 8 lub 10 nowych, ekologicznych atramentów UltraChrome GS2 – w tym biały i metaliczny. Nowy atrament jest bezzapachowy, nie zawiera niklu i został oznaczony skandynawską ekoetykietą z łabędziem „Nordic EcoLabel”. Zapewnia on trwałość i 3-letnią odporność wydruków na ekspozycję na zewnątrz. Trzy główne modele z tej rodziny to:

– Epson SureColor SC-S30610 – to najprostsza i najtańsza z tej rodziny, 4 kolorowa (CMYK) drukarka o szybkości druku do 29,4 m2/h.
– Epson SureColor SC-S50610 – to najszybsza drukarka z tej rodziny, 4 lub 5 kolorowa (CMYK+biały). Wyposażona w dwie głowice dzięki czemu drukuje z szybkością do 51,8 m2/h.
– Epson SureColor SC-S70610 – to drukarka dla najbardziej wymagających, zapewnia najwyższej jakości druk z szybkością do 27,3 m2/h. Dostępne są dwie wersje różniące się liczbą atramentów: 8 (CMYK +  jasna magenta, jasny cyjan, jasnoczarny i pomarańczowy) lub 10 (8 + biały + metaliczny).

 

SureColor-F to najnowsze urządzenia termosublimacyjne SC-F6000 (44”) i SC-F7000 (64”) przeznaczone do druku na nośnikach termotransferowych w rozdzielczością do 720×1440 dpi. Drukarki wykorzystują nowy, ekologiczny atrament UltraChrome DS (CMYK).

 

Przeznaczeniem średnio- i wysokonakładowej 64-calowej drukarki SureColor SC-F7000 oraz nisko- i średnionakładowej 44-calowej drukarki SureColor SC-F6000 jest wydajna produkcja wysokiej jakości nadruków na miękkich szyldach, odzieży sportowej, ubraniach, akcesoriach, materiałach promocyjnych i gadżetach.

 

SureColor-T to najszybsze na rynku, 4-kolorowe maszyny do zastosowań POS, CAD, GIS, drukujące w rozdzielczość 2880×1440 dpi na podłożach o max. szerokości 24, 36 i 44”. Specjalny pigmentowy atrament Epson UltraChrome XD zapewnia trwałe wydruki o wysokiej jakości, głębokiej czerni i szerokiej przestrzeni kolorów, z wyraźnymi liniami o minimalnej szerokości 0,02 mm.

 

Drukarka SC-T5000, o max. szerokości druku 36 cali, ma bardzo zwartą budowę, jest niewielka, elegancka i cicha, dzięki czemu bez problemu zmieści się w każdym biurze. Przedni panel sterowania zapewnia wygodę obsługi i umożliwia ustawienie urządzenia przy ścianie. Wydrukowanie strony A1 w trybie roboczym na zwykłym papierze zajmuje zaledwie 28 sekund. Wkłady atramentowe dostępne w rozmiarach 700 ml, 350 ml i 110 ml pozwalają zoptymalizować koszty eksploatacji.

 

Do SC-T5000 w wersji POS dołączone jest oprogramowanie PRESTIGE, stworzone specjalnie do produktów Epson by nawet osoby niemające doświadczenia mogły drukować plakaty od ręki. Oprogramowanie zawiera duży wybór gotowych układów graficznych, w tym motywy tematyczne dotyczące mody, artykułów spożywczych, podróży, zabawek i inne. To idealne rozwiązanie w przypadku reklam zmieniających się co tydzień i krótkoterminowych promocji.

 

Wszystkie drukarki SureColor są przyjazne środowisku i mogą być używane w zwykłych pomieszczeniach biurowych – nie wymagają żadnej specjalnej czy dodatkowej wentylacji. Spełniają one również wymagania normy ENERGY STAR gwarantując ograniczenie niekorzystnego wpływu na środowisko i  ograniczenie zużycia energii.

 

www.epson.pl