Wsparcie dla Fundacji „Dr Clown” na targach reklamy

0

Z okazji jubileuszu,10-lecia targów FestiwalMarketingu.pl  organizatorzy postanowili wesprzeć Fundację, niosącą uśmiech chorym dzieciom oraz seniorom.

„Dr Clown” to jedyna organizacja w Polsce, realizującą od 1999 roku program „Terapii Śmiechem i Zabawą”. Misją Fundacji, działającej w ponad osiemdziesięciu miastach, jest niesienie radości i uśmiechu dzieciom i osobom starszym, przebywającym w szpitalach oraz placówkach specjalnych, poprzez organizowanie zespołów terapeutów „doktorów clownów”, którzy w kolorowych strojach i makijażu, obowiązkowo z czerwonym noskiem, prowadzą zajęcia z zakresu wyjątkowej terapii. Rocznie „doktorzy clowni” docierają do 60 000 podopiecznych. Motto Fundacji brzmi: Uśmiech leczy!

Jak pokazują badania, terapeutyczna moc śmiania się jest ogromna. 1 minuta śmiechu to tyle, co 45 minut relaksu! Dlatego warto podarować uśmiech tym, którzy go najbardziej potrzebują.

W czasie targów reklamy i poligrafii reklamowej, które odbyły się 12-13 września w EXPO XXI Warszawa, została przeprowadzona zbiórka na rzecz oddziału Fundacji, działającego w Sosnowcu i niosącego pomoc w Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II.

Kwesta spotkała się z ciepłym przyjęciem wystawców i zwiedzających targi. W trakcie uroczystej Gali przedstawiono idę działania Fundacji.

Do puszki trafiło 3338 zł. Całość zostanie przekazana  w formie gotówki wraz z protokołem. Z okazji podwójnego jubileuszu organizator, wydawnictwo OOH magazine, (obchodzące w tym roku 15-lecie istnienia), zdecydowało się na podwojenie zebranej kwoty i przelanie jej na potrzeby Fundacji z dopiskiem „darowizna na cele statutowe”.

– Bardzo cieszymy się, że Fundacja mogła pojawić się na tak dużej imprezie w Warszawie i dotrzeć do tak wielu osób. Czerwone noski clownów znikały w ekspresowym tempie. Kwesta przebiegła bardzo dobrze. Zachęcam do dalszego wspierania naszych działań, które pozwalają wolontariuszom zanieść uśmiech chorym dzieciom oraz seniorom – podkreśla Beata Jankowska z OOH magazine, działająca w Fundacji „Dr Clown”.

Fundacja „Dr Clown”

  1. Jagiellońska 58 lok.128a

03-468 Warszawa

Nr konta: 84 1140 2017 0000 4302 0846 2436

Więcej informacji o działaniach Fundacji „Dr Clown”: CZYTAJ TUTAJ.